Horizon Guinness Rekoru Kırdı
Horizon Guinness Rekoru Kırdı

Horizon Gıda, 22 Ekim'de Marka Tokat Park Avm içerisinde "mağaza içi en büyük ambalajlı ürün sergilemesi"ni gerçekleştirerek Guinness World Records™ kayıtlarına geçmeyi başardı. 2010 yılında Mısır'da kırılan bu rekor, üç yıl sonra Türkiye'den Horizon Gıda'nın oldu. Rekor denemesini heyecanla izleyenler, Guinness World Records™ hakemi tarafından rekor onayı verilince büyük mutluluk yaşadı.

Yıldız Holding'in en büyük satış şirketi olan Horizon Gıda, Türkiye genelinde 180 bin noktaya ürün servis ediyor. Komili Konfor temizlik kağıdı ürünleri hem kalitesi hem de güvenilirliği ile tüketicilerin kısa sürede temizlik kağıdında tercih ettiği markalardan biri oldu.

48 kategoride ürün satışı gerçekleştiren Horizon Gıda, kurulduğunun ilk yılında Türkiye'nin en büyük 500 şirketi arasına 74. sıradan giriş yaptı. Hizmet verdiği mağazalarda en iyi teşhiri yaptığını belgelemek için "Guinness World Records™"a başvuran Horizon, dünyada mağaza içinde en büyük sergileme kategorisinde rekor kırmak için çalışma başlattı. Horizon, rekorunu Marka Tokat Park Avm'de gerçekleştirmeyi başardı.